Picasa - grafika pod kontrolą

Picasa to bardzo dobry a do tego darmowy program do zarządzania grafiką (i multimediami) zgromadzonymi przaz nas na dysku (dyskach) komputera.

Jak się wydaje produkt ten jest jednym z najlepszych i najbardziej funkcjonalnych propozycji pochodzących od firmy Google.

Program po uruchomieniu przeskanuje cały system  wraz z dyskami przenośnymi i wyszuka posiadane w zbiorach pliki graficzne.
Przy każdym następnym uruchomieniu Picasa automatycznie lokalizuje kolejne dodane przez nas zdjęcia i (domyślnie) i układa je w albumy wg daty nazwy folderu.
Oczywiście za pomocą programu można później szybko odszukać potrzebne zdjęcie, edytować, wysłać mailem, wydrukowanie, utworzyć płytę czy je czy udostępnić (np. na blogu).
Dzięki zastosowaniu techniki przeciągnij i upuść łatwo można zorganizować albumy, nadać im żądane etykiety, czy utworzyć nowe grupy. Dzięki programowi Picasa zdjęcia zawsze będą uporządkowane.
Nic dziwnego, że program cieszy się dużą popularności, tym bardziej że jest wielojęzyczny (oczywiście jest i język polski).Program ma jeszcze wiele innych, udanych funkcji - nie sposób ich wymienić. Zapraszam do pobrania i stosowania bo to pełnowartościowy produkt.

Picasa (wersja portable) 3.9.135.78 do pobrania

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

EssentialPIM - świetny organizer z programem pocztowym. Właśnie ukazała się nowa wersja 8.0

SMPlayer - ceniony odtwarzacz multimedialny. Ukazała się nowa wersja 15.5.0

Unreal Commander 3.57.1299 - ukazała się nowa wersja świetnego programu do zarządzania plikami.

Prosty menedżer plików - Q-Dir 7.09

Thunderbird program pocztowy, kalendarz, organizer itd. Nowa wersja 52.9.1

PotPlayer - znakomity, darmowy odtwarzacz plików multimedialnych. Ukazała się nowa wersja 1.7.12844

DRM utrudnia życie tylko legalnym użytkownikom programów