Essential PIM nowa wersja 5.5. Świetny program do organizacji czasu.


Twórcy programu stale rozwijają swoją aplikację, choć obecnie aktualizacje ukazują się rzadziej.
Trzeba przypomnieć, że program znalazł również uznanie w oczach czytelników niniejszego bloga i został w głosowaniu uznany za najlepszy program do organizacji czasu (PIM).

Ten świetny zarządca informacją osobistą funkcjonalnością przewyższa (moim skromnym zdaniem) większość programów tego typu a jest nie gorszy od stawianego za wzór Outlooka.
 Wersja free jaką tu prezentuję, w zupełności wystarcza do zastosowań domowych, jeśli ktoś chce, to wersja komercyjna jest dostępna na stronie producenta.

Silną stroną programy jest dobrze rozplanowane i czytelne podsumowanie dnia, które natychmiast informuje o ważnych sprawach jakie mamy dziś (lub w najbliższej przyszłości) do załatwienia. Dzięki temu, nie zapomnimy np. o urodzinach ulubionej teściowej -:).
W miarę potrzeb możemy czas powiadamiania przyszłych wydarzeń przedłużyć i skrócić.
Bardzo rozbudowana i wyposażona w ciekawe opcje jest książka adresowa. Jednak moim zdaniem autor musi popracować nad poprawieniem sposobu wyświetlania listy adresowej. Najlepiej by było, aby istniała możliwość wyświetlania listy adresowej w zależności od upodobania i ustawień użytkownika.
Coraz lepiej spisuje się dodany w 2009 roku moduł pocztowy. Po używaniu go przeze mnie przez długi czas i przy ilości poczty przekraczającej parę tysięcy wiadomości spisuje się bardzo dobrze i pracuje dość szybko. Niestety nie ma róży bez kolców i jak dla mnie ma kilka braków, których autor nadal nie wyeliminował.
Po pierwsze (i chyba najważniejsze): brakuje w nim filtra antyspamowego, a po drugie w niektórych wiadomościach zmienia format daty, co powoduje, że odebrana wiadomość lokowana jest na końcu listy wiadomości jako wysłana w 19 wieku !
To wkurzające szczególnie gdy ma się sporo poczty i trzeba przewijać listę, aby odszukać nie przeczytanego maila.
Jedną z najbardziej dopracowanych funkcji jest moduł notatek. Korzystanie z nich jest bardzo łatwe i przejrzyste. Edytor ma wiele przydatnych opcji np.funkcja sprawdzania pisowni w polskim języku ( trzeba sobie ściągnąć słownik języka polskiego i umieścić w katalogu Dict programu). Edytor można wykorzystać też do pisania krótkich (czy nawet dłuższych testów) bo wyposażony jest w większość potrzebnych do edycji tekstów funkcji (np. wstawianie tabel, dodawanie obrazków itd.)
Począwszy od wersji 4.5 autor dodał do programu tak oczekiwaną przez wielu możliwość pełnej synchronizacji z kontem Gmail (kalendarzem, kontaktami itd).
Obecnie istnieje też możliwość ściągnięcia darmowej wersji dla systemu Android, która umożliwia synchronizację z komputerem.

Essential PIM download

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

EssentialPIM - świetny organizer z programem pocztowym. Właśnie ukazała się nowa wersja 8.0

SMPlayer - ceniony odtwarzacz multimedialny. Ukazała się nowa wersja 15.5.0

Unreal Commander 3.57.1299 - ukazała się nowa wersja świetnego programu do zarządzania plikami.

Prosty menedżer plików - Q-Dir 7.09

Thunderbird program pocztowy, kalendarz, organizer itd. Nowa wersja 52.9.1

PotPlayer - znakomity, darmowy odtwarzacz plików multimedialnych. Ukazała się nowa wersja 1.7.12844

DRM utrudnia życie tylko legalnym użytkownikom programów