wtorek, 26 lutego 2013

Essential PIM nowa wersja 5.5. Świetny program do organizacji czasu.


Twórcy programu stale rozwijają swoją aplikację, choć obecnie aktualizacje ukazują się rzadziej.
Trzeba przypomnieć, że program znalazł również uznanie w oczach czytelników niniejszego bloga i został w głosowaniu uznany za najlepszy program do organizacji czasu (PIM).

Ten świetny zarządca informacją osobistą funkcjonalnością przewyższa (moim skromnym zdaniem) większość programów tego typu a jest nie gorszy od stawianego za wzór Outlooka.
 Wersja free jaką tu prezentuję, w zupełności wystarcza do zastosowań domowych, jeśli ktoś chce, to wersja komercyjna jest dostępna na stronie producenta.

Silną stroną programy jest dobrze rozplanowane i czytelne podsumowanie dnia, które natychmiast informuje o ważnych sprawach jakie mamy dziś (lub w najbliższej przyszłości) do załatwienia. Dzięki temu, nie zapomnimy np. o urodzinach ulubionej teściowej -:).
W miarę potrzeb możemy czas powiadamiania przyszłych wydarzeń przedłużyć i skrócić.
Bardzo rozbudowana i wyposażona w ciekawe opcje jest książka adresowa. Jednak moim zdaniem autor musi popracować nad poprawieniem sposobu wyświetlania listy adresowej. Najlepiej by było, aby istniała możliwość wyświetlania listy adresowej w zależności od upodobania i ustawień użytkownika.
Coraz lepiej spisuje się dodany w 2009 roku moduł pocztowy. Po używaniu go przeze mnie przez długi czas i przy ilości poczty przekraczającej parę tysięcy wiadomości spisuje się bardzo dobrze i pracuje dość szybko. Niestety nie ma róży bez kolców i jak dla mnie ma kilka braków, których autor nadal nie wyeliminował.
Po pierwsze (i chyba najważniejsze): brakuje w nim filtra antyspamowego, a po drugie w niektórych wiadomościach zmienia format daty, co powoduje, że odebrana wiadomość lokowana jest na końcu listy wiadomości jako wysłana w 19 wieku !
To wkurzające szczególnie gdy ma się sporo poczty i trzeba przewijać listę, aby odszukać nie przeczytanego maila.
Jedną z najbardziej dopracowanych funkcji jest moduł notatek. Korzystanie z nich jest bardzo łatwe i przejrzyste. Edytor ma wiele przydatnych opcji np.funkcja sprawdzania pisowni w polskim języku ( trzeba sobie ściągnąć słownik języka polskiego i umieścić w katalogu Dict programu). Edytor można wykorzystać też do pisania krótkich (czy nawet dłuższych testów) bo wyposażony jest w większość potrzebnych do edycji tekstów funkcji (np. wstawianie tabel, dodawanie obrazków itd.)
Począwszy od wersji 4.5 autor dodał do programu tak oczekiwaną przez wielu możliwość pełnej synchronizacji z kontem Gmail (kalendarzem, kontaktami itd).
Obecnie istnieje też możliwość ściągnięcia darmowej wersji dla systemu Android, która umożliwia synchronizację z komputerem.

Essential PIM download

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz