piątek, 1 lipca 2016

GnuCash - program finansowy, który pozwoli stwierdzić na co wydajesz swoje pieniądze. Ukazała się nowa wersja 2.6.13

Jeśli szukacie programu do prowadzenia finansów domowych, albo rachunkiem w małej (a nawet dużej) firmie to polecam program GnuCash.

Program w założeniu miał służyć jako pomoc przy prowadzeniu wydatków domowych, ale z powodzeniem można go zastosować do prowadzenia finansów w firmie.


Aplikacja wykorzystuje strukturę drzewa - co sprawia, że widok jest czytelny i można łatwo i szybko sprawdzić żądane dane.

GnuCash umożliwia zakładanie kont, w których zapisywać można przychody: pensja, emerytura, odsetki itd. oraz wydatki na np: jedzenie, rozrywkę, naukę, abonament itp.
Możesz obserwować akcje, obligacje, różne fundusze. Ponadto wykonuje typowe dla małych firm operacje rachunkowe (bazy klientów i dostawców, faktury, rachunki, należności.
Każdy wpis zapisywany jest zgodnie z zasadami księgowości, tzn zarówno rozchód z naszego konta i przychód na konto sumujące wydatki. Konta mogą być prowadzone w różnych walutach i możliwe jest drukowanie potwierdzeń operacji, oraz planowanie ich wykonania w przyszłości.
  
To wszystko może być wyświetlone w formie raportów i wykresów (w postaci drzewka). Ponadto program współpracuje z bankami internetowymi.
Darmowy GnuCash zawiera więc większość (jeśli  nie wszystkie) funkcji które są dostępne w programach komercyjnych.

Jest też polska wersja językowa (i polska waluta). Początkowo program może sprawiać trudności, ale po pewnym czasie zaskakuje swoją funkcjonalnością.

GnuCash portable do pobrania tutaj - download.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz